NEMA
Žena chtěla bydlet ekologicky, já nízkoenergeticky a oba co nejdříve. Nema nám to splnila vše a za výstavbu v zimě navíc dala slevu.
Bydlení v moderních dřevostavbách
maximální kvality za ceny, které potěší. A na jaře už do vlastního.
Katalog NEMA ke stažení - nízkoenergetické a pasivní dřevostavby

Dřevostavby NEMA

Dřevostavba je dům, jehož nosnou konstrukci tvoří především dřevěné prvky nebo prvky vyrobené z materiálů na bázi dřeva. Ve stavebnictví představují moderní, perspektivní, ale hlavně ekologický způsob bydlení. V Nemě vám stavíme dřevostavby nízkoenergetické a pasivní. Obě volby jsme rozšířili také o možnost výstavby z velkoformátových masivních panelů. Z hlediska kvality bydlení v dřevostavbách preferujeme výrobu domů s difúzně otevřenou skladbou stěn - tj. výstavbu domů, které "umějí dýchat".

Co vás baví na dřevostavbách NEMA:

  • Dřevostavbu vám předáme v předem domluvené fázi výstavby. Záleží tak jen na vás, zda si od nás necháte postavit jen hrubou stavbu nebo vám předáme klíče už od zcela hotového domu (tzv. dům na klíč).
  • Máte vybraný projekt k typovému domu, ale chtěli byste v něm udělat drobné úpravy - zvětšit okno, přidat příčku, posunout stěnu nebo rovnou dvě... U nás (na rozdíl od konkurence) za úpravy projektu neplatíte nic navíc. Prostě chceme, abyste bydleli ve svém vysněném domě. A abyste za projekt neplatili víc než jen jednou.
  • Ještě před začátkem výroby váš projekt nakreslíme a poté předvedeme jeho 3D návrh. Ten vám nejen že zašleme, ale stačí, abyste k nám přijeli, nasadili si 3D brýle a můžete se svým domem virtuálně projít ještě než půjde vůbec do výroby. To vše zdarma.
  • Nejen že u nás máte zdarma zaměření konstrukce a výpočet statiky, ale navíc vám garantujeme cenu a termín uvedený ve smlouvě.
  • Máte-li vlastního elektrikáře, okenáře nebo kohokoli, kdo by vám pomohl s nějakým řemeslem, rádi se s ním domluvíme a připravíme mu vše potřebné pro jeho práci v rámci stavby.
  • Potřebujete nakreslit projekt, pomoc s dokumenty ke stavebnímu povolení, poradit ohledně hypotéky nebo zjistit, jak je to vlastně s energetickými štítky a jestli byste nemohli čerpat dotace typu Zelená úsporám... V Nemě úzce spolupracujeme s odborníky z různých oborů. Zeptejte se nás a rádi poradíme a předáme kontakt na spolehlivé profesionály.
  • Když k nám přijedete, rádi vám ukážeme celou výrobu. Uvidíte, jak a z čeho vlastně je vyráběna i vaše dřevostavba.
  • Dřevo na vaše domy bereme hlavně z jihočeských lesů v Novohradských horách a na Šumavě.

Co je to difúzně otevřená dřevostavba?

Difúzní otevřenost stěny dovolí domu „dýchat“ tím, že propouští určitou vlhkost (vyprodukovanou běžným chodem domácnosti) konstrukcí ven. Právě to nevyhovuje plísním a různým mikroorganismům, což pro vás znamená ještě lepší kvalitu ovzduší u vás doma. Po dokonalé fungování vaší dřevostavby doporučujeme klientům vždy právě difúzně otevřenou stěnu, která je ze stavebního hlediska ideální.

Difúzně otevřený systém stěn:

Difúzně uzavřený systém stěn:

• Finální záklop - sádrovláknité desky tl. 12,5 mm
• Instalační předstěna - tl. 60 mm
• OSB desky - tl. 15 mm
• Nosná konstrukce KVH 60/160
• Minerální izolace mezi nosným systémem
stěn - tl. 160 mm
• Dřevovláknitá izolační deska tl. 60 mm
• Difúzně otevřený omítkový systém - tl.
10 mm

Celková tloušťka stěny = 317,5 mm
Tepelný odpor konstrukce: R = 5,44 m2K/W
Součinitel prostupu tepla konstrukce:
U = 0,18 W/m2K

Difúzně otevřený systém stěn

• Finální záklop - sádrovláknité desky tl. 12,5 mm
• Instalační předstěna - tl. 60 mm
• Parozábrana
• Nosná konstrukce KVH 60/120
• Minerální izolace mezi nosným
systémem stěn - tl. 120 mm
• Sádrovláknitá deska - tl. 12,5 mm
• Fasádní polystyren - tl. 120 mm
• Omítkový systém - tl. 10 mm

Celková tloušťka stěny = 335 mm
Tepelný odpor konstrukce: R = 6,45 m2K/W
Součinitel prostupu tepla konstrukce:
U = 0,16 W/m2K

Difúzně uzavřený systém stěn

Naše postupy:

Detailně s vámi probereme projekt vaší dřevostavby. Řekneme si jaká je vaše představa, co od domu očekáváte a do jaké fáze si přejete od nás dřevostavbu realizovat. Na základě toho vám navrhneme nejvhodnější technické řešení jednotlivých detailů.
Díky našim technologiím a softwarům jsme připraveni realizovat i zcela nestandardní tvary nosných konstrukcí. Tvar nosné konstrukce je tedy limitován pouze fantazií architekta a vlastnostmi používaného materiálu.

Jakmile je hotový projekt, vytvoříme 3D náhledy spolu s cenovou nabídkou. Dalším krokem je přesné zaměření základové desky přímo na místě stavby a kontrola souladu s projektovou dokumentací. Poté naši projektanti zpracují výrobní dokumentaci ve 3D softwarech, vyřeší jednotlivé detaily a celou dřevostavbu vám formou detailní prezentace předvedou.

Plánovanou konstrukci domu necháme posoudit odborníkem na statiku. Pokud je vše v pořádku a vám se návrh dřevostavby líbí, spouštíme výrobu.

   3D vizualizace dřevostavby

Následuje opracování jednotlivých dřevěných prvků pomocí moderních technologií na CNC strojích.  Přesnost výroby jednotlivých částí a prvků je zajišťována strojně, příspěvek lidské práce je v tomto okamžiku minimální, stroje zajišťují vysokou přesnost. Při výrobě stěnových panelů na otáčivých stolech současně dochází i k vyřešení vzduchotěsnosti spojů mezi jednotlivými panely.
Navezení panelů předchází ukotvení základového prahu dřevostavby na základovou desku, při němž se vyřeší a zkorigují i její případné nerovnosti.
Panely montují proškolení tesaři. Montáž středně velkého rodinného domu trvá přibližně 10 dnů. Poté proběhnou dokončující práce dle vašeho přání a zhruba za 2 měsíce se můžete stěhovat.   

Pro zpracování a rozkreslení konstrukcí používáme software SEMASema


Referenční domy NEMA

Nízkoenergetické dřevostavby

Pasivní dřevostavby

Dřevostavby NEMA

3D návrhy

 Financování vaší dřevostavby

Tipy na pozemky

Katalog dřevostaveb

Chci stavět s Nema